Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

Fiziskām un juridiskām personām kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir viens no veidiem, kā iegūt ilgtermiņa aizdevumu ar zemākām procentu likmēm. Par nodrošinājumu var kalpot dzīvoklis, māja vai zeme Rīgā, Rīgas reģionā, Jūrmalā vai citur Latvijā.

aizdevuma pieteikums

Kā iegūt kredītu pret nekustamo īpašumu ?

Uz aizdevumu var pretendēt jebkurš pilngadīts Latvijas iedzīvotājs, kurš saņem regulārus ienākumus un, kura īpašumā ir dzīvoklis, māja vai zeme.  Lai saņemtu kredītu Jums jāveic sekojošas darbības:

  • aizpildiet pieteikumu ↑ (jānorāda nekustamā īpašuma adrese, kadastra numurs, aizdevuma izmantošanas mērķis, kredīts pret nekustamo īpašumuinformācija par sevi, nekustamo īpašumu, darba vietu, ģimenes stāvokli u.c. dati) un saņemiet piedāvājumu epastā;
  • jānovērtē nekustamā īpašuma vērtība (dzīvokļiem Latvijas lielākajās pilsētās novērtējums pieejams bez maksas);
  • jāparaksta aizdevuma un hipotēkas nostiprinājuma līgums pie notāra;
  • hipotēka (ķīla) par labu aizdevējam tiek apstiprināta Zemesgrāmatā;
  • saņemiet naudu savā bankas kontā.

Ja saņemtais piedāvājums Jūs neapmierina, atliek sazināties ar kreditoru, lai mēģinātu vienoties par citiem nosacījumiem. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu kredītņēmējiem ir tiesības piedāvāt līguma izmaiņas. Ja aizdevējs nav gatavs to darīt, iespējams, ir vērts aplūkot citus kredītu piedāvājumus.

Svarīgi – Pirms parakstīt līgumu, obligāti izlasiet to līdz galam un, ja rodas kādi neskaidri jautājumi, konsultējaties ar uzņēmuma speciālistiem.

Cik lielu aizdevumu es varu iegūt ?

Patlaban kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu tiek piedāvāts gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Jūs varat aizņemties līdz pat 100 tūkstošiem eiro jeb līdz 70% no nī novērtējuma vērtības. Atmaksas termiņš variē robežās no trīs mēnešiem līdz desmit gadiem. Pieejmā aizdevuma summa būs atkarīga no Jūsu ienākumiem un nekustamā īpašuma cenas. Lai pasargātu sevi no nepārdomātas aizņemšanās, centieties, lai ikmēneša maksājums nepārsniegtu 30% no ienākumiem (pieskaitiet arī citas kredītsaistības un finanšu saistības).

Kredīta izmaksas

Aizdevuma izmaksas ir atkarīgas no nekustamā īpašuma novērtējuma, atmaksas termiņa, ienākumiem un procentu likmes. Orientējošas izmaksas variet uzzināt, piesakoties aizdevumam, ielūkojoties kredītu kalkulatorā, kā arī aplūkojot kredīta atmaksas grafiku. Precīza aizņemšanās cena tomēr būs pieejama tikai pēc pieteikšanās kredītam, jo katram klientam tiek sagatavots individuāls piedāvājums.

Papildus jāņem vērā arī aizdevuma noformēšanas izmaksas. Vairumā gadījumu šī izmaksu pozīcija variē robežās no viena līdz astoņiem procentiem no kredīta summas. Tā kā atšķirība ir ievērojama, ir vērts salīdzināt vairākus piedāvājumus, pirms izdarīt galējo izvēli. Jebkurā gadījumā šis aizdevuma veids būs vairākas reizes lētāks nekā ātrie kredīti, kuru procentu likmes nereti pārsniedz 100% gadā.

Kredīti pret nekustamo īpašumu parasti tiek atmaksāti pēc anuitārās metodes, t.i. ikmēneša maksājums būs nemainīgs visu parāda atmaksas termiņu. Tas ir izdevīgi, jo variet ērtāk plānot savu ikmēneša budžetu. Tiesa, der atcerēties, ka vismaz sākotnēji krietni lielāka summa tiek novirzīta procentu maksājumiem, bet pamatsummas atmaksai tikai nedaudz. Laika gaitā šī proporcija izmainās par labu kredītsaistību pamatsummas dzēšanai.

Vai es varu atmaksāt parādu ātrāk ?

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu, Jūs varat atmaksāt aizdevumu pirms termiņa bez papildus komisijas un tādējādi ietaupīt ievērojamu naudas summu. Maksājumu iespējams veikt uz uzņēmuma bankas kontu, maksājuma uzdevumā norādot savus rekvizītus un līguma numuru. Procentu maksājumi un komisijas maksa var tikt prasīta tikai par attiecīgo laika periodu, kad esat izmantojuši aizdevumu, plus līdz tekošā mēneša beigām. Precīzu ietaupījuma apmēru variet uzzināt, sazinoties ar aizdevēja pārstāvjiem.

Ko darīt, ja rodas problēmas ar aizdevuma atmaksu ?

Neparedzēti satricinājumi – slimība, bezdarbs, algas samazinājums var būtiski samazināt ienākumus vai palielināt izdevumus (bērna piedzimšana). Situācijās, kad jūtat, ka var rasties kavēšanās ar kredītsaistību izpildi, ir vērts runāt ar aizdevēju, lai vienotos par pamatsummas atmaksas atlikšanu vai visu maksājumu atlikšanu (kredītbrīvdienas). Izvēloties šo variantu, gan jāatceras, ka aizdevējs to traktēs kā klienta maksātspējas pasliktināšanos. Rezultātā – pastāv iespēja, ka īslaicīga ieguvuma dēļ tiks paaugstinātas procentu likmes un ilgtermiņā palielināsies kredīta ikmēneša maksājums.

Ja kredītmaksājumi netiek veikti ilgstoši, aizdevējam ir tiesības aprēķināt soda naudu par saistību nepildīšanu. Papildus tam līdzekļu atgūšanai var tikt piesaistīti parādu piedzinēji un tiesa. Sliktākajā scenārijā aizņēmējs var zaudēt savu nekustamo īpašumu un vēl palikt parādniekos. Tāpat jārēkiņās, ka tiek sabojāta kredītvēsture, kas būtiski apgrūtinās iespējas nākotnē saņemt citu aizdevumu.

 Atbildīga un pārdomāta aizņemšanās

Naudas kredīts pret nekustamo īpašumu ir nodrošināts ar dzīvokli, māju vai zemi. Šī pieeja ļauj samazināt kreditoru riskus un līdz ar to arī aizdevuma izmaksas. Tajā pašā laikā nemaksātājiem ir risks zaudēt savu īpašumu. Lai izvairītos no šādas iespējas ir ārkārtīgi svarīgi ļoti rūpīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas un maksātspēju ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Ideālā gadījumā būt jācenšas atmaksāt parādu pēc iespējas ātrāk. Šis finanšu pakalpojums ir paredzēt tikai tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas ir spējīgi reāli izvērtēt visus riskus un vēlas izmantot iegūtu naudu, lai ieguldītu to attīstības projektos vai piepildītu citus sev svarīgus mērķus. Aizņemieties atbildīgi.